Mikrovlnka III pokračovanie 1
Mikrovlnné žiarenie nepokrýva ohrievanú plochu rovnomerne. Preto sú v nich na dne sklenené disky, ktoré sa otáčajú alebo na strope rýchle sa otáčajúci disk s lopatkami, ktoré menia smer vĺn. Niekedy sa stane že „hluché“ miesto je práve v strede disku. Vtedy rozložte ohrievané jedlo tak, aby nebolo v strede taniera. Keď to nie je možné umiestnite tanier na disk tak, aby bol viac na jednej strane. V polovici ohrevu ho presuňte na opačnú stranu.
Keď ohrievate jedlo pre viac porcií, tak napríklad mäso ohrejte na jednom tanieri a knedle na druhom, pretože potrebujú oveľa kratší ohrev. To isté platí pre cestoviny a ryžu.
Zemiaková kaša sa klasickým spôsobom veľmi zle ohrieva, mikrovlnka tu jednoznačne vedie. Môžete ju dokonca ohrievať zároveň s mäsom.
Ohrev mäsa chce už trochu praxe ale princíp je zhruba taký, že prírodný rezeň alebo plát mäsa z pečienky môžete ohrievať pri plnom výkone 2 – 3 minúty ( podľa jeho hrúbky a výkonu mikrovlnky) a naopak - zomleté mäso v ragú by už pri ňom začalo doslova vybuchovať po desiatich sekundách. Tu musíte začať skúšať na najnižšom výkone a nikdy nezabudnite na plastový kryt taniera. Tak isto musíte byť opatrný, keď je mäso v nejakom cestíčku alebo napríklad v trojobale.
Pečivo ohrievajte čo najkratšie, keď to preženiete po vychladnutí úplne stvrdne. Toto platí aj pre knedle.
Existujú nádoby na varenie v mikrovlnke v ktorých sa dajú napariť aj knedle ale nemám to odskúšané.
Na nete sa dá nájsť postup ako napariť knedle v navlhčenom mikroténovom vrecku ale nemám to odskúšané.